3 Haziran 2012 Pazar

oğlum bak git!

Kadıköy'deki eyleme gidememenin verdiği acıyla ben de oturup bunları yazayım dedim.

Şimdi oturup AKP bunları yaptı, şunları etti diye saymaya başlasak yetmez. Ama şu 9,5 yılda ilk defa bir şey bu kadar kanıma kanıma dokunuyor. Sadece benim değil, çevremdekilerin de...


Hemen örneklere geçiyorum. Misal ben, sokakta yürürken sürekli aynı şeyi düşünürken buluyorum kendimi: "Tecavüze uğrarsam ne yaparım?" Bir başka arkadaşım rüyasında tecavüze uğradığını görmüş. Bir diğeri ise yine rüyasında doğum yapmaya çalışıyormuş ama olmuyormuş, doktorlara "Sezaryen yapın" diyormuş ama "Yapamayız, yasak" cevabını alıyormuş.

Tabii bunlar böyle rüyalar bişiler bişiler denebilir ama öyle değil aslında. Bu adamlar öyle insanlar ki korkuyu, böyle ama yusuf yusuf yapan korkuyu insanın taa en derinine kadar işletiyor. Adamlar tecavüzü olumladı yahu, daha ne denir ki? Bir de yandan yandan "Tabii canım, tecavüz de kötü bir şey, engellenmesi gerekir" demiyorlar mı? Sabo terlikle saldırasım geliyor. Şöyle ağzına ağzına...

Bence bunların hiçbiri annelerinden dayak yememiş. Böyle salak salak konuştuğunda annesinin bi ağzına çarpıp "Birini görünce kendini bi şey sanıyorsun" demesi gerekiyordu. Olmamış. 


Fotoğraf için 140juornos'a teşekkürler

3 yorum:

Erdal Akdogan dedi ki...

oldu biz kalkalım o zaman

www.bizkalkalimozaman.blogspot.com

uzaylı zekiye dedi ki...

tabii ya, çok oturduk zaten.

Adsız dedi ki...

Sevgili Zekiye, ben küçükken vardı bu dizi, okulda benimle uzaylı zekiye diye dalga geçerlerdi, çok sinir olurdum. O gün bugün muhalifim. AKP çıktığı günden beri de muhalifim. Niye muhalifsin dedikleri zaman da bir çırpıda ekonomi, eğitim vs. sayıyorum. Sağlığa bir şey diyemiyorum. Kürtaj iyi bir şey değil neticede, keyfi olarak yapılmamalı (hukuken ceninin kişiliği var), sağlık gerekçesi ya da tecavüz durumu için demiyorum. Sezaryen de çok sağlıksız bir şey. Geçen bir ebe gördüm hastanede, çocuğum olacak olsa samimiyeti ilerletirdim yemin olsun teyzeyle. Öyle yani. Sevgiler.